Ar žinote kad už įmonės kompiuterinių programų legalumą atsako vadovas?

 

 

Ar žinote kad už įmonėje naudojamų kompiuterinių programų legalumą atsako vadovas?

Atsivertus įmonės Vadovo pareiginius nuostatus rastume, kad į jo funkcijas įeina naujų bei esamų kompiuterinių technologijų diegimas bei kontrolė, taigi, ir šių veiksmų teisėtumo užtikrinimas. Todėl įmonių vadovams privalu užtikrinti, kad visa įmonių veikloje naudojama kompiuterinė technika su programine įranga atitiktų gamintojų nustatytas licencijavimo taisykles.

Trumpai apie baudas kurios susideda iš dviejų dalių :

1. Už autorių teisių pažeidimus numatytos baudos nuo 289 iki 579 eurų su kūrinio neteisėtų kopijų ir jų gamybos priemonių ar įrangos konfiskavimu. Jei pažeidimas yra kartotinis, asmeniui gali būti skiriama bauda iki 868 eurų su neteisėtų kompiuterių programų kopijų ir jų gamybos priemonių ar įrangos konfiskavimu.

2. Jei neteisėtų programų bendra vertė pagal teisėto pardavimo kainas siekia daugiau nei 3800 eurų ir programos buvo naudojamos siekiant komercijos tikslų, taikoma baudžiamoji atsakomybė. Tokiu atveju fiziniam asmeniui, įmonės vadovui ar kitam atsakingam asmeniui gali grėsti viešieji darbai, bauda iki 19000 eurų, laisvės apribojimas, areštas ir net laisvės atėmimas iki 3 metų. Juridiniam asmeniui gali grėsti bauda iki 1,9 mln. eurų, juridinio asmens veiklos apribojimas ir netgi juridinio asmens likvidavimas.

Mes Jums pasiūlysime naudotus-atnaujintus žinomų gamintojų Hewlett Packard, Toshiba, Dell kompiuterius su 9 mėn garantija ir LEGALIOMIS programomis už Windows kainą – t.y nuo 159 €…

Ar dėl tiek verta rizikuoti?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *