Ar žinot kam reikalingi mygtukai F1-F12?

Ar žinot kam reikalingi mygtukai F1-F12 ?

Kas dieną žiūrėdami į klaviatūrą matome viršutinę mygtukų eilę  nuo F1 iki F12, tačiau ar žinote kam jie reikalingi? Stacionariuose kompiuteriuose paprastai atlieka šiuos pagrindinius veiksmus:

F1 ( HELP ) – mygtukas, kuris atidaro programos kurioje šiuo metu esate “Pagalbos” langą. Pateiktame  meniu turėtumėt rasti atsakymą į Jums iškilusį programos naudojimo klausimą. Jei neradote-pasinaudokite “paieškos langeliu”.

F2 – Mygtukas padedantis “greituoju būdu” pervadinti pažymėtą Dokumentą arba Katalogą.

F3 – atidaro programos kurioje šiuo metu esate “Paieškos langą”.

F4 – dažniausia naudojamas kartu su “Alt” ir uždaro Dokumentą arba Katalogą, o naudojant kartu su “Ctrl” uždaro kortelę(programos langą),neuždarydamas visos programos.

F5 – skirtas iš naujo įkelti (perkrauti) internetinį puslapį, Dokumentą ar Katalogą. Naudojant kartu su “Ctrl” priverstinai perkrauna langą kuriame esate t.y įkrauna iš naujo visa turinį, tuo pačiu išvalydamas podėlį, nuo anksčiau įrautos informacijos.

F6 – mygtuku pažymime internetinio adreso eilutę, daugumoje populiariausių internetinių naršyklių.

F7 – naudojamas tekstinių programų (MS Office, Open Office, Libre Office) rašybos klaidų patikrai paleisti.

F8 – dažniausia naudojamas iki kompiuterio operacinės sistemos pasileidimo, t.y. skirtas pasikrovimo Meniu paleidimui, ko pasekoje galėsite pasirinkti iš kokio įrenginio turi būti nuskaityta pasikrovimo programa.

F9 – paspaudus Išsiunčia ir Atsisiunčia elektroninius laiškus programoje MS Outlook.

F10 – Pažymi programos kurioje esate papildomą MENIU, o paspaudus kartu su mygtuku “Shift” atlieka tą pačią funkciją kaip kad paspaudus “dešinį” pelės klavišą – atidaro programos kurioje esate papildomą MENIU.

F11 – išplečia internetinės naršyklės langą per visą monitoriaus ekraną.

F12–  atidaro “Įrašyti kaip…” langą, kuriame galite sukurtą ar paredaguotą Dokumentą įrašyti nauju pavadinimu. Taip pat- paspaudus vienu F12 , bei “Ctrl” ir “Shift” mygtukus atidaromas Dokumento spausdinimo langas.

Nešiojamuose kompiuteriuose yra dar viena papildomas mygtukas “Fn”, kurį paspaudus įjungiamos F1-F12 papildomos mygtukų funkcijos- “greitas Naršyklės atidarymas, Ekrano perjungimo, Kompiuterio perėjimo į miegą, Ekrano šviesumo, Garso reguliavimo, Media failų paleidimo,persukimo ar perjungimo funkcijas.

Gyvenkite patogiau, taupykite savo laiką.