Kaip pasirinkti interneto greitį?

Kaip pasirinkti interneto greitį?

Gavote ypatingai gerą pasiūlymą už viliojančią kainą pasididinti interneto greitį?

Štai čia ir prasideda skaičių magija…
1 (b) baitas = 8 bitai
1 (Kb) Kilo bitas =1024 bitai
1 (KB) Kilo baitas = 1024 (B) Baitai = 8192 (b) bitai
1 (Mb) Mega bitas = 1024 (Kb) Kilo bitai = 1048576 (b) bitai
1 (MB) Mega Baitas = 1024 (KB) Kilo Baitai = 8388608 (b) bitai.
1 (Gb) Giga bitas = 128 (MB) Mega Baitai =1024 (Mb) Mega bitai

Atkreipkite dėmesį, kad 1 Megabitas rašomas 1Mb, o 1 Megabaitas rašomas 1MB , t.y. skiriasi tik antros raidės dydis, o duomenų kiekis skiriasi – AŠTUONIS KARTUS !!!!
Kad pamatytumėte internetinį puslapį ekrane – šis puslapis turi būti parsisiųstas t.y. kompiuteris parsisiunčia nuotraukas, tekstus ir kitus failiukus, bei jų atvaizdavimo t.y. svetainės kodą ( čia svarbus interneto greitis). Po to išsaugotas kompiuteryje ( čia svarbus duomenų į kietąjį diską įrašymo greitis). Ir vėliau iškoduojamas t.y sudėliojami parsisiųsti duomenys į svetainės kode nurodytas vietas, bei atvaizduojami monitoriuje. Visa tai priklauso nuo procesoriaus galingumo ir greičio.

Primenu, kad bendrai duomenų perdavimo greitis matuojamas Megabitais per sekundę -Mbps , kaip ir duomenų įrašymo į kietą diską greitis Megabaitais per sekundę -MB/s.

Tradiciniam kietajame diske teorinis įrašymo greitis yra apie 80-160MB/s ,o SSD taip pat teorinis įrašymo greitis kelis kart didesnis t.y. 360- 520 MB/s.  Tačiau tai skaičiai įrašant DIDELĖS APIMTIES ,  failus -tokius kaip video ar foto. Realus vidutinis duomenų įrašymo greitis yra viso labo 5 iki 50MB/s. Tuo galite įsitikinti stebėdami  greitį, kai kopijuojate failus iš disko į diską esančius tame pačiame kompiuteryje arba į išorinį diską. Analogiška situacija ir su Mobiliais telefonais, tik čia naudojamos atminties įrašymo greičiai dar mažesni.

Taigi  kaip pasirinkti interneto greitį?

Norėdami gauti atsakymą turite atkreipti dėmesį į TRIS dalykus:
1. Maksimalus teorinis mobilaus telefono interneto greitis yra apie 150 Mbps (18,75 MB/s) , kitaip tariant interneto greitį ribos MOBILUS telefonas -tiksliau jo imtuvas/siųstuvas, bei įrašymo į atmintį greitis, kuris yra mažesnis nei 18,75MB/s.
2 .Maksimalus teorinis interneto greitis naudojantis WiFi internetu tiek stacionariame, o tuo labiau nešiojamame kompiuteryje daugiausia priklauso nuo Jūsų naudojamo maršrutizatoriaus WiFi modulio greičio, kuris dažniausia yra 150-300Mbps (arba 18,75-37MB) abiem kryptim. Šiuo atveju maržrutizatorius yra silpniausia stabdanti grandis.
3. Jei naudojate laidinį internetą pirmiausia reikia pasižiūrėti maršrutizatoriaus įvadinio lizdo greitį, kuris neretai yra tik 100Mbps (12,5MB/s), todėl imti greitesnį internetą nėra jokios prasmės.
Naujesniuose maršrutizatoriuose yra 1Gbps įvadinis lizdas t.y. jo pralaidumas bus 125 MB/s visiems prie maršrutizatoriaus pajungtiems įrenginiams ir kompiuteriams. Šiuo atveju silpniausia ir lėčiausia dalis yra kompiuterio KIETASIS DISKAS.

Norite sužinoti koks interneto greitis reikalingas Jums?  Drąsiai  kreipkitės į mūsų specialistus.