Užkoduoti duomenys kompiuteryje

Išplito jau antras "kompiuterių" duomenų užkodavimo  virusas, todėl  ĮSPĖJAME kaip tai paprastai įvyksta:

1 Gaunate Sąskaitą ( dažnai iš pažįstamo el.pašto adreso,bent jau taip atvaizduojama) ir pasipilktinę kas dar čia  atsidarote...

 

Atsiunčiama sąskaita už tariamus darbus

 

tsidarę tariamą sąskaitą pamatote įvairius ženklus  arba kitaip tariant netinkamai iškoduotus duomenis. Deje, su lietuviškomis raidėmis- rašmenimis tai dar pasitaiko gana dažnai. "Užkoduotame dokumente" paprtastai yra aprašas ar rekomendacija , ką reikia padaryti  norint, kad tekstas būtų įskaitomas t.y. reikia įjungti MACRO komandas ir nuoroda kaip tai padaryti...

 

Tariama sąskaita su netinkama koduote.

Ši antros kartos Naujesnė VIRUSO versija MACRO komandas įjungia pati. Taip pat , be jūsų žinios parsisiunčia priedus reikalingus  JŪSŲ kompiuterio,taip pat ir Flash'iukų ar kitų įkištų ar tinklinių  laikmenų duomenų užkodavimui.

 

Paprastai tai atrodo maždaug TAIP:

Tariamas jūsų duomenų identifikavimo raktas

 

IR liūdnoji dalis kai gaunate pasiūlymą nupirkti BitCOIN valiutos, kad informaciją Jums iškoduotų... paprastai tai būna nuo 0,5 iki 1,0 BTC t.y. (1 bitcoin = $400/£280/€367)

Reikalavimas susimoketi už iškodavimo raktą

TAIGI NEATIDARINĖKITE dokumentų jei jie akivaizdžiai nesusiję su Jumis, nors ir gavote iš "pažįstamo"...Arba bent jau paskambinkite Jam/Jai pasitikslinkite ar Jums ką nors siuntė..

 

JEIGU JAU PAMATĖTE užkoduotą tekstą, tuoj pat išjunkite kompiuterį ir kreipkitės į Jus aptarnaujančią įmonę. Kuo greičiau tai padarysite, tuo didesnė tikimybė bent dalį informacijos atstatyti.

 

SAUGOKITE Jums svarbių duomenų kopijas išoriniuose diskuose, kurie nėra pastoviai neprijungti prie Jūsų kompiuterio ar vietinio tinklo.